Gravid Jóga

Praxi gravid jógy považuji za „dar z nebe“, ke kterému jsem se dostala vlastně náhodou. Oslovila mne klientka, která čekala své první miminko a protože ji dost bolela záda, navštívila neurologa. Paní doktorka jí poradila zkusit jógu a má první klientka gravid jógy byla na světě. Popravdě jsem mladé mamince řekla, že se gravid jógou přímo nezabývám, ale že jsem sama obě těhotenství jógu cvičila a i po porodu a vše dobře dopadlo. Chtěla to tedy také zkusit. Nastudovala jsem ásány vhodné pro určité trimestry a s láskou jsme vstoupily do nové zkušenosti. Zanedlouho bolesti zad ustoupily a maminka si mohla plně užívat ty krásné okamžiky, kdy se v těle ženy vyvíjí nový život.

Od té doby poskytuji individuální lekce gravid jógy spolu s uceleným balíčkem masáží a poradenstvím. Prošla jsem kurzem gravid jógy u Body Mind Spirit Academy lektorky Ing. Dany Beierové a u MUDr. M. Ziskové kurzem těhotenství z pohledu ayurvédy.

Obsah lekcí:

  • Základem je úvodní konzultace, kde spolu vytvoříme obsah našich setkání
  • Sestavy ásán konkrétně pro Vás
  • Masáže, péče o tělo, relaxační techniky, poradenství pro dobu těhotenství i dobu po porodu

Kurz je vhodné zahájit od 14. týdne těhotenství, tedy od druhého trimestu.

 

Jóga po porodu

Lekce pro maminky po ukončeném šestinedělí. Ásany podporující zavinování dělohy, zpevnění celé svalové soustavy včetně pánevního dna. Hlavní výhodou je, že si můžete vzít své miminko s sebou přebalit jej nebo nakojit.

Mohu Vám poradit, jak pečovat o své tělo po porodu, stravu při kojení a podobně.